Yollar

‘Dikkatli yaşayın, çünkü etrafınızda hayatı ve esenliği sizin eylemlerinize bağlı insanlar var. Bu hepimizi ilgilendiriyor çünkü yollar biz farkında olsak da olmasak da sürekli kesişiyor. Benim için sorumluluk bu anlama geliyor.’ demiş Krzysztof Kieslowski. Ne de güzel demiş… Herbir canlı bu hayatta birbirine pamuk iplikleriyle bağlı, aynı yerin altında ağaçların kökleri arasında mesajları taşıyan mantarlar gibi. Bu hayatta yalnız değiliz. Etrafımızda bulunan her canlıyla enerjilerimiz yoluyla ilişki halindeyiz, bazen değip dokunmasak bile. 

Bireysel esenliğimiz ve bu iyi oluş halini sağlamak için yaptıklarımız bizim seçimlerimiz. Sağlıklı, verimli, pozitif bir hayat sürmek bir tercih. Benim tercihim elimden geldiğince ruhuma, bedenime, kalbime ve zihnime iyi gelen şeyleri yapmaktan yana. Bu şekilde yalnız kendimi değil bütün ilişkilerimi de bu esenlikle beslediğimi hissediyorum. Kişisel saygınlığımız bizi biz yapan tercihlerimizin toplamıdır. Unutmayalım yaşarken ilmek ilmek en çok emek harcamamız gereken alan ‘iyi insan ve güvenilir’ olmaktır. İnanın yaşarken de bu gezegeni terk ettiğimizde de hatırlanan tek şey bu oluyor. 

Çok uzun cümlelerim yok. Aklıma gelmişken, biraz önce de bir arkadaşımla aynı şeyi konuşmuşken, buraya da bırakayım, işine yarayacak olan alsın istedim. Olacak olan, hakikaten oluyor. Geleceği varsa mutlaka bir yolunu buluyor. Biz içindeyken pek anlamıyoruz belki ama yolun sonunda hep bir ışık var ve her şey sonunda o ışığa varıyor. Her şey küçük bir adımla başlıyor ve günden güne hayatımıza yerleşiyor. 

Evrim ONUK

Paylaş:

Şimdi Keşfedin!

Yazılarım

RAFİNE

Sakin bir köşede kitabım ve kahvem ile ruhumu gezdiren zamanlar yaratıyorum. Kendim için, kendime iyi gelmek için bazen de sadece canım öyle istediği için… Böyle

Yazılarım

Sevmek ve Sevilmek

Sevmek ve sevilmek. Sevmeyi bilmek ya da gerekiyorsa Erich Fromm’un da dediği gibi bir sanat dalını öğrenir gibi öğrenmek. Bir de tabi sevmekle yetinmeyip bunu

L'Atelier SoHo