Yoga

Yoga zihin beden ve nefes bütünlüğünü sağlaması ile farkındalığımızı geliştirerek kendimize yakınlaşmamızı sağlar. Kendi sınırlarımıza yaklaştıkça dayanma gücümüz, enerjimiz ve tahammül sınırlarımız genişler. Yoga’daki nefes çalışmaları, kaliteli nefes almamızı sağlarken, solunum sisteminin gelişmesine yardımcı olur.

Yoga pratiği kişinin farkındalığının artmasına ,evrenle bir olma, bireysellikten uzaklaşarak bütünün bir parçası olduğu bilincine varmasına sebep olur. Böylelikle çevresiyle uyumlu farkındalığı yüksek bireyler haline geliriz. Yoga da hedeflenen sadece bedensel pratik değil, zihin, nefes ve öz benliğin farkındalığıdır. Dikkat, duyarlılık ve farkındalıktaki artış evrenle uyumlu bireyler olmayı kolaylaştırır. Bireyin yaşam enerjisiyle dolmasını sağlar.

Yoga pratiğindeki pozlar beden ısısının artmasına, buna bağlı olarakta terlemeye, toksinlerin atılmasına sebep olur. Sürekli yapılan pratikle kaslar güçlenir, bedenin esnekliği artar, omurga sağlığına kavuşur. Varsa omurga üzerindeki anomalilerde olumlu düzelmeler meydana gelir. Daha parlak bir cilt, daha iyi çalışan iç organlar, berrak bir zihin, huzur bulmuş bir beden olarak bize geri döner.

Yaşam enerjisiyle dolu, bedeninin ve zihnini kontrol edebilen kişiler haline gelmek, düzenli yoga pratiği ile mümkündür.

Zoom üzerinden her seviyeye uygun yoga dersleri için, bana mail adresim üzerinden ulaşabilirsiniz.

L'Atelier SoHo