Huzur Bulmak ve Yeniden Kaybolmak

Şu sıralar ilahiler çıkıyor kalbimden…

Son dönemde benim de ne zaman frekansımın yükseldiğini, algımın genişlediğini duyumsasam ardından gelen sakinlik, benim kendimi bu düzeye uyumlamamdan başka şey değilmiş meğer. İki düzey arasındaki geçişlerimi harmoni içinde yaşamakta hala uzmanlaşmış değilim ve frekansımı uyumlarken dış araçlara ihtiyaç duymaktaymışım. İşte o araçlardan kaçmak yerine neye hizmet ettiklerini bilerek kucakladığımda işin rengi değişti. Olmayanın yoksunluğundan değil olanın şifasından beslenmeyi öğreniyorum. Tek başınalığımın hazzı içinde kendime geniş alanlar açıyorum. 

En önemlisi kendime zaman ayırıyor kitaplarımla, kahvemle, yoga minderim ve matımla küçük yolculuklar yapıyorum. Doğanın içinde olmak bütünlüyor beni. Sesizlik içinde sakinlik bana en iyi gelen şifa bu aralar. Bayram dönüşü Longos Ormanlarına dalıyorum mesela. Küçük şeylerle mutlu olmak ve azın biriktiğine şahit olmak, ufak değişiklikleri bile coşkuyla karşılıyorum. 

Ne tuhaf. Demek seyahatin de böyle bir tılsımı var içimde. Tesadüfen yaşayamayacak kadar güçlü hissetmek bu yüzden zaruri. Bu bilinçle, bu yürekle, 40 yaşına adım sayan bir kadın olarak, özgürce ufka yol alabiliyorken, aklıma geliyor… Bir adım geride durup bakınca ezeli döngülerini sürdüren yerkürede yüreğinde ne varsa, rüyası o bahçeye çıkıyor.

Arkana bakmıyorsan, yeniden başlıyordun…

Haftaya Görüşmek Üzere.
Evrim ONUK

Paylaş:

Şimdi Keşfedin!

Yazılarım

RAFİNE

Sakin bir köşede kitabım ve kahvem ile ruhumu gezdiren zamanlar yaratıyorum. Kendim için, kendime iyi gelmek için bazen de sadece canım öyle istediği için… Böyle

Yazılarım

Sevmek ve Sevilmek

Sevmek ve sevilmek. Sevmeyi bilmek ya da gerekiyorsa Erich Fromm’un da dediği gibi bir sanat dalını öğrenir gibi öğrenmek. Bir de tabi sevmekle yetinmeyip bunu

L'Atelier SoHo