Niyetler ile Bağlantı…

Niyetler ile Bağlantı…

Niyet her eylem öncesinde çok önemli bir rol oynar. Eyleme geçmeden önce edilen niyet hareketi ve inancı kuvvetlendirir.

Zihnimizde oluşan olumlu ve olumsuz düşünceler ve ağzımızdan dökülen kelimeler belli titreşimler yaratır. Bu titreşimler Kuvanda adı verilen çok yüksek titreşimlerdir.

Özellikle meditasyon öncesi ve sonrasında yaptığımız niyetler beynin o esnalarda alfa dalgasında olmasından ötürü bilinçaltı tarafından gerçek olarak kabul edilir ve zihin, evrenle birlikte eş yaratıma başlar. Yani düşüncelerimiz neticesinde oluşan duygu ve arzularımızı niyetlere dönüştürerek tezahür ettirme sürecini biz başlatırız.

Dinleme…
Bir niyet belirledikten sonra onu tamamen evrene bırakmaktansa, evrilişini takip etmek gerekir. Bu çoğumuz için en zor adım; Kendinle başbaşa kalıp içinde neler olup bitiyor, tüm hayatımız boyunca duygularımız ve sezgilerimizle aramızda bir perde çekerek yaşamışken, şimdi onlarla bağlantıya geçmek çoğumuz için ilk aşamada korkutucu gelir. Oysa başka hiç bişey cesaret göstermeye bu denli değer değildir.

Meditasyon…
Günlük hayat sürekli çalkalanan bir kar küresi ise, dinleme kar küresini sabit bir masa üzerine konulduğu andır. Parçacıklar usul usul ve yavaşça zemine yerleşir. Meditasyon tüm parçacıklar yerine yerleştikten sonra kalan berrak ve şeffaf küre gibidir. Niyetine gittiğin yolda evrenin yönlendirmelerini alabilmek için önce ona bu alanı açmak gerekir.

Günlük Tutma…
Meditasyon halinde gelen mesajlar ve açığa çıkan bilgiler çoğu zaman bilinç altındadır. Farkına bile varmayabilir hatta işe yaramadığını düşünebilirsin. O yüzden bir defter alıp yazmaya başlamalısın, aklına ne gelirse, nasıl gelirse. Belki daha o anda yazarken, belki birkaç gün sonra dönüp okuduğunda yürümen gereken yolu göreceksin.

Niyetiniz Gerçeğiniz Olsun!

Haftaya Görüşmek Üzere.
Evrim ONUK

Paylaş:

Şimdi Keşfedin!

Yazılarım

Sevmek ve Sevilmek

Sevmek ve sevilmek. Sevmeyi bilmek ya da gerekiyorsa Erich Fromm’un da dediği gibi bir sanat dalını öğrenir gibi öğrenmek. Bir de tabi sevmekle yetinmeyip bunu

Yazılarım

Amsterdam ve Den Haag Günlükleri

Kendimi, kontrollü eylemsizlik planımı, iç sesimi, bir de kitaplarımı alıp geldim buraya.Bazen çok doğru kararlar alıyorum. Şehirleri seviyorum; güneş güzel battığı için severim örneğin bir

L'Atelier SoHo